новини и събития

Бойните изкуства в нов аспект с MARTIAL ARTS TRICKING в ABC FIGHT CLUB

Първите в България организирани тренировки по Martial arts tricking & Freestyle започват в залата на “ABC Fight Club” на Националния стадион „Васил Левски“. Заниманията ще се провеждат всеки четвъртък от 18,30 до 19,30 часа.

Организираните тренировки по Martial arts tricking в “ABC Fight Club” дават възможност да се практикуват бойните изкуства в един по-друг аспект, различен от традиционния като спорт или самоотбрана.

Martial arts tricking или само „Трикинг“ е сравнително слабо позната у нас, но изключително атрактивна спортна дисциплина. Трикинг е съвременно движение в спорта, което комбинира удари от бойните изкуства, гимнастика и акробатика, улични стилове като паркур и различни зрелищни изпълнения. Особена популярност получава с развитието на интернет, където видеоклиповете с атрактивните комбинации от удари от различни бойни изкуства са едни от най-гледаните. За разлика от повечето спортни дисциплини, в Трикинг не съществуват правилници и ограничения. Многообразието на бойните изкуства дава възможност за хиляди комбинации от удари с въртене, удари във въздуха, акробатични и силови изпълнения.. Групите по Трикинг са все по-предпочитани за различни демонстративни и шоу изпълнения, хореографски и филмови сцени, които показват бойните изкуства в по-съвременен аспект.

За изпълнението на сложните техники и избягването на контузиите, са необходими тренировки с квалифицирани инструктори, дисциплина, постоянство, многократни повторения. Системните тренировки подобряват гъвкавостта, издържливостта, координацията на движенията. В основата на тренировките по Трикинг в “ABC Fight Club” стои уникалната методика на преподаване на таекуон-до, която е доказала своята ефективност в продължение на години. Заниманията са подходящи за деца и юноши.

Тренировките по Martial arts tricking & Freestyle в “ABC Fight Club” се водят от Михаел Гергинов, I дан таекуон-до. Михаел Гергинов тренира таекуон-до повече от 15 години, занимавал се с класически, модерни, улични танци и хореография. Завършил е НАТФИЗ. Участвал е в различни спектакли и е печелил редица награди от национални и международни танцови конкурси. Инструктор и треньор по таекуон-до в “ABC Fight Club”, с богат опит в работата с детски групи в таекуон-до и танцови дисциплини.

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=TiMZ8szPScQ

 
Малките армейци от ФК “ЦСКА София” спечелиха купата в „Данониада” 2019

В слънчевия съботен ден на терена на НСА в София отборът на ФК „ЦСКА София” стана ...още

 
Теглене на жребий за 9-то Европейско първенство по баскетбол за колички

Жребият за 9-тото Европейско първенство по баскетбол на колички, див.С, на което София ще е ...още

 
УСПЕШЕН ИЗПИТ ЗА КОЛАНИ ПО КИОКУШИН КАРАТЕ ПОЛОЖИХА ВЪЗПИТАНИЦИТЕ НА ТРЕНЬОРА МИТКО БОЖАНОВ

На 28-ми Март в град Русе се проведе изпит за цветни пояси в Киокушин карате. Състезателите за ...още

 
Езикови ваканции​ в чужбина Академични летни училища в Англия Тенис и футболни лагери с английски език

Най-доброто за развитието на Вашето дете през лятото, избрано от Summerly International Learning ...още

 
Стартира седмият сезон на "Футбол за приятелство"

Началото на седмия сезон на Международната детска социална програма "Футбол за ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft