новини и събития

Над 60 деца участваха в плувен турнир пред погледа на Детелин Далаклиев в Плевен

Над 60 деца на възраст от 15 до 19 години от различни учебни заведения в Плевен се включиха днес в Първия плувен турнир, провел се в Общинския плувен комплекс /до СУ „Иван Вазов“/ в града. Старт на надпреварата, организирана ден преди началото на новата учебна година, дадоха председателят на Общинския съвет Мартин Митев, заедно с началника на Регионалното управление по образование Албена Тотева.

Турнирът се организира по проект „Младите хора - Бъдещето на България - това сме ние!“ на Министерството на младежта и спорта и Асоциация „Докосни дъгата“ с председател д-р Денислава Ангелова, заедно с плувен клуб „Инвиктус“ - Плевен с управител и треньор Кирил Бъчваров.

След оспорвани битки бяха излъчени и победителите в различните стилове, а наградите - връчени на церемония на игрището в СУ „Иван Вазов“. Честта да връчат медалите на победителите имаха председателят на Общинския съвет Мартин Митев, областният управител Мирослав Петров, Албена Тотева – началник на РУО - Плевен, директорът на ОД на МВР – Плевен комисар Красимир Начев, световният шампион по бокс Детелин Далаклиев, изпълнителният директор на Националната спортна база Пламен Манолов и директорът на СУ „Иван Вазов“ Димитър Митев, който се оказа и рожденик.

В рамките на церемонията бе връчена и купата на асоциация "Докосни дъгата" на личност, която има съпричастност към проекта "Младите хора - бъдещето на България - това сме ние". Отличието е за сенсей Милена Кирниколова - старши треньор и управител на Спортен клуб по карате “Спартак-Плевен”.

ЯСЕН ТОДОРОВ С БРОНЗОВ МЕДАЛ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КИОКУШИН КАРАТЕ

Четирима състезатели представиха град Свищов и клуб „Академик“ на тазгодишното издание ...още

България – домакин на европейска квалификация за девойки U16

България бе утвърдена за домакин на квалификационна група за предстоящото през тази година ...още

Отбор „Циципас“ триумфира на тенис турнира „Оксиком Оупън“

Отборният турнир по тенис за момчета до 10-годишна възраст „Оксиком Оупън“ завърши с ...още

Министър Кралев: Олимпийската квалификация по волейбол ще се проведе във Варна

„Спечелихме домакинството за най-голямото състезание през тази година в България - ...още

Момичетата до 12г. спечелиха второ място на турнира от Европейската зимна купа в Чехия. Класираха се за финалите във Великобритания.

Националките на България до 12 г. спечелиха второ място на Европейската отборна зимна купа в ...още

© 2019 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.