новини и събития

Американски национал се сприятели с български деца с увреден слух

Шест български деца с увреден слух се изправиха очи в очи с олицетворение на своите мечти по време на световното първенство по волейбол за мъже в София. Малчуганите от сдружение „Вярвам в теб“ идват да гледат мачовете от втората групова фаза в „Арена Армеец“ в българската столица и събират позитивни емоции от впечатляващото спортно събитие. В София играе и националният отбор на САЩ, който е сред фаворитите за спечелването на световната титла. А сред американските звезди е и Дейвид Смит, роден почти глух, но стигнал до висините на световния волейбол. Дейвид играе със слухов апарат и чете по устните, за да се разбира със съотборниците. А от мачовете на бронзовия медалист от Олимпийските игри в Рио през 2016 и от Лигата на нациите през 2018 г. е очевидно, че разбирателството им е прекрасно.

Съорганизаторът на световното първенство - Българската федерация по волейбол, помоли Дейвид за снимка с българските деца. А големият спортист показа и колко голям човек е. Самият той превърна мига за снимка в дълга среща с дечицата край игрището в София. Смит подхвана комуникация на жестомимичен език с щастливите от срещата деца. И макар току-що да беше приключил важен мач на САЩ и неговите съотборници отдавна да бяха в съблекалнята, Дейвид остана дълго, за да отговаря на въпроси на любопитните. „Как успя да стигнеш до националния отбор“, попита възхитено момче от волята на големия волейболист. А Дейвид обясняваше с широка усмивка на децата как трябва да преследват мечтите си.

ЯСЕН ТОДОРОВ С БРОНЗОВ МЕДАЛ ОТ ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КИОКУШИН КАРАТЕ

Четирима състезатели представиха град Свищов и клуб „Академик“ на тазгодишното издание ...още

България – домакин на европейска квалификация за девойки U16

България бе утвърдена за домакин на квалификационна група за предстоящото през тази година ...още

Отбор „Циципас“ триумфира на тенис турнира „Оксиком Оупън“

Отборният турнир по тенис за момчета до 10-годишна възраст „Оксиком Оупън“ завърши с ...още

Министър Кралев: Олимпийската квалификация по волейбол ще се проведе във Варна

„Спечелихме домакинството за най-голямото състезание през тази година в България - ...още

Момичетата до 12г. спечелиха второ място на турнира от Европейската зимна купа в Чехия. Класираха се за финалите във Великобритания.

Националките на България до 12 г. спечелиха второ място на Европейската отборна зимна купа в ...още

© 2019 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.