новини и събития

20
Август
DRIVE промотира спорта като инструмент за обучение и интеграция

“DRIVE - Develop Rewarding, Inspiring Values for Everyone who participates” е обучителен курс, който ще открие значението на спорта като инструмент за обучение и превенция, насърчаване на социалното приобщаване, разбиране на различните култури, правата на човека и на конкурентоспособността на местните общества. В последните години наблюдаваме увеличаване на агресията и насилието на младите хора в училищата и университетите. Ние вярваме, че ценностите, които спортът носи могат да помогнат за предотвратяване и борба с агресията в ранен етап чрез овластяване на младежки работници и спортни треньори да се справят с проблема чрез спортни игри. 

Обучението ще се проведе в София, България в периода 20 - 28 август и ще бъде 7 пълни работни дни. Страните, участващи в проекта са следните: България, Босна и Херцеговина, Хърватска, Унгария, Италия, Литва, Полша, Испания – по 4 участници от всяка държава - общо 34 участници. 

Последните данни показват, че в България насилието в училище се е увеличило в пъти за една година. Случаите на физическа агресия между ученици от началото на учебната година 2014/2015 г. са 1662. За цялата 2013/2014 училището те са общо 606. 

Ние вярваме, че този проект може да даде възможност на младежки работници и спортни треньори за борба с проблемите на агресията чрез спорта, но също така може да донесе някои добри практики, които вече се използват в страни с успех в такива проблеми. Затова спортните ценности могат да бъдат използвани, за да се предотврати чувството на нетолерантност, социално изключване и маргинализация. Една от най-важните области, в която можем да използваме успешно спорта е и във връзка с правата на човека. Спортът е също така инструмент за предоствратяване на расизма и ксенофобията, както и способ за интеграция на хора със специални нужди. 

Целева група:

младежки работници, спортни треньори, социални работници, младежки лидери, които имат опит в спортна дейност или които използват спорта като образователен инструмент и метод за превенция.

Партньори: 
иновативен консорциум от разнородни организации, от различен вид с различна гледна точка към темата.

Учебни цели: 

  • Да се повиши знанието и да придобият нови умения за спорт и дейности на открито като инструменти за превенция и борбата с насилието и агресията;
  • За да се изяснят предизвикателствата на спорта като инструмент за интеграция и обучение по отношение на съдържанието и методологията, неформалното образование, междукултурното обучение и въздействие върху местната общност;
  • За да се създаде мрежа от професионалисти (младежки лидери, спортни треньори, социални работници и преподаватели), които работят с млади хора с дивиантно поведение и посредством тези нови методологии да бъдат готови да разработват нови проекти за повишаване на осведомеността относно личното, социалното и професионално развитие на младежите.
  • Развитие на потенциала на младите хора, с акцент върху млади хора с дивиантни поведения и проблеми в образованието и заетостта.

Методологията "Образование чрез спорт" ще бъде представена и ще се използва по време на обучението, за да се даде възможност на участниците да я използват в ежедневната си работа. 

Профил на участниците:

  • Младежки / социални работници, спортни треньори /специалисти или младежки лидери активни в рамките на организацията им;
  • Мотивирани да развиват своите компетенции в междукултурния диалог и спорта;
  • С опит в работата с младите хора, както и при организиране на инициативи и проекти;
  •  Специалисти, които могат да действат като мултиплаери в местната си общност, за да се гарантира разпространение на натрупаните знания и умения;
  •  Желателна възраст - 25+;

Проекта е финансиран по програма „Еразъм+” на Европейската комисия, ключова дейност 1 - „Мобилност на младежки работници”.

 
Малките армейци от ФК “ЦСКА София” спечелиха купата в „Данониада” 2019

В слънчевия съботен ден на терена на НСА в София отборът на ФК „ЦСКА София” стана ...още

 
Теглене на жребий за 9-то Европейско първенство по баскетбол за колички

Жребият за 9-тото Европейско първенство по баскетбол на колички, див.С, на което София ще е ...още

 
УСПЕШЕН ИЗПИТ ЗА КОЛАНИ ПО КИОКУШИН КАРАТЕ ПОЛОЖИХА ВЪЗПИТАНИЦИТЕ НА ТРЕНЬОРА МИТКО БОЖАНОВ

На 28-ми Март в град Русе се проведе изпит за цветни пояси в Киокушин карате. Състезателите за ...още

 
Езикови ваканции​ в чужбина Академични летни училища в Англия Тенис и футболни лагери с английски език

Най-доброто за развитието на Вашето дете през лятото, избрано от Summerly International Learning ...още

 
Стартира седмият сезон на "Футбол за приятелство"

Началото на седмия сезон на Международната детска социална програма "Футбол за ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft