новини и събития

08
Ноември
Coolinar - уникално събитие за ценителите на кулинарното изкуство и здравословното хранене

Двудневен кулинарен купон ще се развихри на 8 и 9 ноември в столичния Интер Експо център. Любители и професионалисти, превърнали изкуството на храненето в свое призвание, се събират на първата по рода си среща в сферата на кулинарията и здравословното хранене, наречена COOLinar, която ще се проведе в рамките на специализираните изложби SIHRE, Месомания, Светът на млякото, Interfood&Drink, БУЛПЕК и Салон на виното.

Организаторите са вдъхновени от идеята да съберат на едно място родните автори и ползватели на „глобалната готварска книга”, каквато е интернет, и професионалисти и експерти по диететика, здравословно, фитнес и детско хранене, топ-готвачи и производители. В първия ден от програмата ще се срещнем с една от известните български специалисти в диететиката и нутригеномиката д-р Мария Николова, която ще запознае аудиторията с имунологичните тестове за хранителна нетолерантност,  правилното хранене при бременност и кърмене, новостите в борбата със затлъстяването и свързаните с него метаболитни заболявания.

Д-р Николова е лектор и консултант по диетология и хранителни режими при остеопороза, алергии, детски заболявания и др. и  срещата с нея със сигурност ще бъде от полза на младите бъдещи и настоящи майки.

Безспорният акцент за всички привърженици на добрата физическа форма и правилното хранене е дискусионният панел „Здравословно хранене, диетични мании и затлъстяване” с участието на една от най-известните специалисти по спортно хранене Елисавета Шидерска. Тя е възпитаник на Националната Академия за фитнес треньори в Барселона и работи като персонален инструктор и кондиционен треньор на редица футболни отбори в Испания. Води редица специализирани курсове за спорт, хранене и здравословен начин на живот в Испания. Основен принцип в нейната теория за интегрално хранене е “Най – добрата диета е тази, която обичаме и най – доброто упражнение е това, което правим с удоволствие.”

Освен лекциите и дискусиите, в които всички могат да поставят своите въпроси на специалистите, вторият ден на COOLinar включва демонстрации на чудесата на молекулярната кухня, презентации на барманско майсторство, уроци по готварство и още много полезни срещи и забавления. Участницитемогат да влязат в ролята на състезатели и да се включат в истинска готварска битка, оценявана от майсторите-готвачи Андре Токев и Иван Манчев, както и да представят своите умения и майсторлък на любителска кулинарна изложба-дегустация.

Регистрацията е вече отворена на сайта http://coolinar.net/, а таксата за участие е повече от достъпна – 60 лв за двата дни на събитието.

 
Малките армейци от ФК “ЦСКА София” спечелиха купата в „Данониада” 2019

В слънчевия съботен ден на терена на НСА в София отборът на ФК „ЦСКА София” стана ...още

 
Теглене на жребий за 9-то Европейско първенство по баскетбол за колички

Жребият за 9-тото Европейско първенство по баскетбол на колички, див.С, на което София ще е ...още

 
УСПЕШЕН ИЗПИТ ЗА КОЛАНИ ПО КИОКУШИН КАРАТЕ ПОЛОЖИХА ВЪЗПИТАНИЦИТЕ НА ТРЕНЬОРА МИТКО БОЖАНОВ

На 28-ми Март в град Русе се проведе изпит за цветни пояси в Киокушин карате. Състезателите за ...още

 
Езикови ваканции​ в чужбина Академични летни училища в Англия Тенис и футболни лагери с английски език

Най-доброто за развитието на Вашето дете през лятото, избрано от Summerly International Learning ...още

 
Стартира седмият сезон на "Футбол за приятелство"

Началото на седмия сезон на Международната детска социална програма "Футбол за ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft